logo_pngOSOCZE BOGATOPŁYTKOWE -PRP   

blood-75301_640

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że każdy z nas dysponuje najlepszym materiałem do regeneracji tkanek i odnowy. Osocze bogatopłytkowe jest materiałem krwiopochodnym, który zawiera zwiększoną ilość płytek krwi oraz liczne czynniki wzrostu, które stymulują procesy odbudowy i regeneracji.

Zastosowanie PRP jest bardzo szerokie, zarówno w medycynie konwencjonalnej jak i medycynie estetycznej. Jest to materiał, który nie wywołuje reakcji uczuleniowych a więc jest idealny dla alergików i osób które wykazują reakcje nadwrażliwości na preparaty syntetyczne.

Osocze bogatopłytkowe pobudza fibroblasty do tworzenia włókien kolagenowych, naczyń włosowatych a także odbudowy struktur skóry właściwej. Dzięki temu uzyskujemy poprawę kondycji skóry, zwiększenie jaj napięcia, poprawę kolorytu a skóra jest odświeżona i nabiera blasku.

Zabieg polega na pobraniu krwi pacjenta przez wykwalifikowaną pielęgniarkę do specjalnego zestawu probówek. Następnie lekarz odwirowuje probówki w specjalnej wirówce laboratoryjnej. W trakcie wirowania dochodzi do odseparowania i zagęszczenia płytek krwi i czynników wzrostu od pozostałych składników krwi. Tak przygotowany materiał może być wykorzystywany podczas zabiegów liftingu wampirzego, stymulacji cebulek włosowych, przyspieszania gojenia po zabiegach z użyciem lasera CO2 i wielu innych.

Zastosowania PRP:

Lifting wampirzy

Poprawa napięcia skóry, ujednolicenie jej kolorytu, spłycenie drobnych zmarszczek, zagęszczenie skóry, odmłodzenie i przywrócenie blasku skórze .

Mezoterapia igłowa

Poza zaletami charakterystycznymi dla liftingu wampirzego możemy dodatkowo stymulować cebulki włosowe, zwiększać ilość naczyń włosowatych, które je odżywiają a co za tym idzie redukujemy wypadanie włosów i pobudzamy je do wzrostu.

Redukcja blizn

Składniki aktywne zawarte w PRP stymulują fibroblasty do wytwarzania włókien kolagenowych co prowadzi do spłycenia i redukcji blizn pooperacyjnych, potrądzikowych i innych blizn ubytkowych.

Aktywny opatrunek po zabiegach z laserem CO2

W trakcie zabiegów laserowych dochodzi do głębokiego uszkodzenia skóry i odparowania naskórka, procesy regeneracyjne trwają około 7-10 dni. Nakładając po zabiegu laserowym maskę z PRP przyspieszamy te procesy, zabezpieczamy skórę przed działaniem patogenów a jednocześnie odżywiamy i stymulujemy skórę do odbudowy.