logo_png

NICI PDO

Problem wiotkiej skóry oraz rozstępów dotyczy dużej części kobiet. W chwili obigłyecnej jesteśmy w stanie pomóc takim pacjentkom i zminimalizować negatywne skutki wahań masy ciała, wieku, przebytej ciąży.

Najlepszym rozwiązaniem w takim przypadku jest zastosowanie nici PDO (FIRST LIFT).
Nici PDO (polidioksanon) stosowane są w medycynie konwencjonalnej (zabiegowej) od wielu lat, jednak w medycynie estetycznej to absolutna nowość. Polidioksanon stymuluje produkcję nowego kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego w miejscu aplikacji. Dzięki temu uzyskujemy odmłodzenie i wygładzenie skóry, spłycenie zmarszczek, lifting skóry i jej zagęszczenie. Skóra staje się bardziej napięta, elastyczna i bardziej nawilżona. Wprowadzając nici PDO w głębsze warstwy skóry uzyskujemy efekt wzmocnienia i napięcia obwisłych  tkanek.
Nici wprowadzamy w głębsze warstwy skóry i tkanki podskórnej za pomocą igieł, zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Jest on praktycznie bezbolesny i trwa około 30-45 minut w zależności od powierzchni zaopatrywanego obszaru. Okres rekonwalescencji trwa 7-10 dni po zabiegu, w tym czasie wchłania się ewentualny obrzęk i drobne siniaczki.

Nici ulegają rozpuszczeniu w ciągu 6-8 miesięcy, ale efekt napięcia i zagęszczenia skóry widoczny jest nawet do półtora roku.

Można je aplikować na całej powierzchni skóry zarówno na twarzy jak i brzuchu, pośladkach czy piersiach. Są one bardzo delikatne i jednocześnie wszechstronne.