logo_png

AQUALIX

belly-body-calories-diet-42069Czasem się zdarza, że mimo intensywnych ćwiczeń fizycznych, diety i aktywności nie jesteśmy w stanie pozbyć się miejscowego nadmiaru tkanki tłuszczowej. Takimi newralgicznymi okolicami są: brzuch, wewnętrzne strony ud, boczki, bryczesy a także tłuszczaki.

Preparat Aqualix jest jedynym na świecie, zarejestrowanym preparatem do zabiegów iniekcyjnego usuwania tkanki tłuszczowej. Działa on przez rozpuszczenie komórek tłuszczowych, które raz usunięte już się nie odbudowują. Jednocześnie skóra położona nad tkanką tłuszczową poddaną zabiegowi staje się bardziej jędrna i nie występuje efekt wiotkości skóry.

Jest to idealna alternatywa do chirurgicznej liposukcji, wiążąca się z mniejszą liczbą powikłań i działań niepożądanych. Należy jednak pamiętać, że lipoliza iniekcyjna nie jest metodą odchudzającą, pomaga ona jednak pozbyć się lokalnego nagromadzenia się tkanki tłuszczowej.

Zabieg jest praktycznie bezbolesny, ponieważ do preparatu dodawany jest środek znieczulający (Lignokaina). W zależności od obszaru poddawanego zabiegowi, czas procedury waha się od 15-30 minut.

Po zabiegu pacjent może odczuwać nieznaczne dolegliwości bólowe, obrzęk, nadmierne ucieplenie okolicy poddanej zabiegowi, mogą również być widoczne niewielkie krwiaczki. Po około 3-5 dniach dyskomfort mija a pacjent może powrócić do ćwiczeń i aktywności fizycznej (siłownia, fitness).
Zalecane jest wykonanie około 3 zabiegów w odstępach 4 tygodniowych.