logo_png

                                              DERMAPEN+KWAS AZELAINOWYpiegi

Ciemne plamy na skórze o różnym stopniu intensywności (od jasnobrunatnego aż do silnie wysyconych, brązowo-szarych plam), nieregularnym kształcie i dobrze odgraniczone to zmora większości z nas. Przebarwienia są związane z nieprawidłowym i nadmiernym wytwarzaniem melaniny przez komórki barwnikowe skóry (melanocyty), oraz jej nierównomiernym skupieniem. Nadmiernie narażone na występowanie przebarwień są osoby z zaburzeniami hormonalnymi (ciąża i laktacja, menopauza),kobiety przyjmujące leki hormonalne, osoby poddane antybiotykoterapii, sterydoterapii, stosujące zioła (wyciąg z bratka) oraz inne preparaty fotouczulające. Najczęstsza lokalizacja zmian to twarz (czoło, policzki, górna warga), dłonie i dekolt.

Przebarwienia zwłaszcza na twarzy mogą stanowić duży problem estetyczny, ciężko jest je ukryć za pomocą kosmetyków a leczenie jest żmudne i nie zawsze przynosi pożądane efekty.

W leczeniu przebarwień skórnych najważniejszą rolę odgrywa profilaktyka, a więc unikanie promieniowania UVA i UVB. Zaleca się stosowanie bariery mechanicznej (ubrania), preparaty z filtrami, unikanie ekspozycji słonecznej w godzinach południowych.

Najlepszym okresem na leczenie przebarwień skórnych to miesiące z mniejszym nasłonecznieniem a więc zima i wczesna wiosna. W leczeniu stosujemy różnego typu metody i preparaty ale najważniejsza jest systematyczność wykonywanych zabiegów oraz pielęgnacja domowa.

W naszej Klinice proponujemy Państwu intensywny zabieg polegający na wykonaniu mikronakłuć z użyciem Dermapenu a następnie wprowadzeniu w głębsze warstwy skóry preparatu z 20% kwasem azelainowym.

Działanie kwasu azelainowego polega na hamowaniu działania tyrozynazy, więc redukuje przebarwienia, działa rozjaśniająco na skórę. Nie wykazuje właściwości fotouczulających, więc w leczeniu podtrzymującym w domu, może być stosowany również latem.

Zalecane jest wykonanie 2-3 zabiegów w gabinecie (mikronakłucia z wprowadzeniem preparatu z kwasem azelainowym) w odstępach 3-4 tygodniowych oraz stosowania w warunkach domowych preparatów z kwasem azelainowym i kojowym.