logo_png

LASEROWE LECZENIE BLIZN

Blizna powstaje w następstwie uszkodzenia skóry właściwej w wyniku urazu mechanicznego, termicznego lub jako efekt przebytego stanu zapalnego.  Ubytek zastąpiony jest przez tkankę łączną włóknistą, która różni się w wyglądzie od skóry właściwej. Blizny ubytkowe mogą być skutkiem przebytego stanu zapalnego na przykład, jako powikłanie ropnych zmian w przebiegu trądzika. Mogą być różnej głębokości i zajmować nawet duże powierzchnie.

Problemem medycznym są również blizny po oparzeniach termicznych, które często powodują przykurcze i stwarzają problem w motoryce.

Za pomocą lasera frakcyjnego ablacyjnego CO2 możemy zwiększyć elastyczność blizny, spłycić ją i zwiększyć jej mobilność.

Światło lasera wytwarza strumień impulsów o mikroskopijnej średnicy, rozrzucanych równomiernie po skórze. Laser „dziurkuje” skórę tysiącami mikroskopijnych kolumn, pozostawiając wokół siateczkę utworzoną z wysp zdrowej, nieuszkodzonej skóry. Dzięki temu proces leczenia rozwija się bardzo szybko i bez tworzenia widocznej rany.
Laser CO2 wywołuje zmianę struktury skóry głęboko pod naskórkiem co warunkuje trwałą regenerację kolagenu i elastyny.

Przed wykonaniem zabiegu zalecana jest obowiązkowa konsultacja lekarska w celu zaplanowania przebiegu całości leczenia.