logo kopia

KARBOKSYTERAPIA

Jest to zabieg polegający na wprowadzeniu w kontrolowany sposób, w tkankę podskórną medycznego dwutlenku węgla (CO2).

Medyczny dwutlenek węgla, równomiernie rozchodząc się pod skórą, powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych włosowatych. Efektem tego działania jest poprawa dotlenienia i odżywienia tkanek. Stymuluje on również procesy regeneracyjne, tworzą się nowe naczynia krwionośne (włosowate) a skóra staje się gładsza, bardziej sprężysta i młodsza.

Spektrum działania karboksyterapii jest bardzo szerokie, ujędrnia skórę, redukuje cellulit i tkankę tłuszczową, poprawia koloryt skóry, redukuje wypadanie włosów, zmniejsza blizny i rozstępy.

Zabieg powoduje wytworzenie kontrolowanego stanu zapalnego, dzięki czemu tworzą się nowe włókna kolagenowe i elastyna.

 

CIENIE POD OCZAMI

W trakcie karboksyterapii dochodzi do aktywacji czynnika wzrostu naczyń VEGF, wywołując poprawę mikrokrążenia i redukując cienie pod oczami. Skóra powiek napina się, zmarszczki spłycają się a worki pod oczami znacząco się zmniejszają.

LECZENIE ŁYSIENIA

Medyczny dwutlenek węgla wpływa na zwiększony przepływ tkankowy, rozszerzenie drobnych naczyń włosowaty, które odżywiają cebulkę włosa. Dodatkowo prowadzi do aktywacji czynnika wzrostu naczyń VEGF, co w jeszcze większym stopniu poprawia utlenowanie i odżywienie skóry głowy.

CELLULIT I TKANKA TŁUSZCZOWA

Dwutlenek węgla, który jest wprowadzony w tkankę tłuszczową powoduje rozpad błon komórkowych, czego efektem jest zainicjowanie procesu lipolizy (redukcji tkanki tłuszczowej). W związku z nasileniem mikrokrążenia, poprawia się drenaż limfatyczny co powoduje zwiększenie metabolizmu i przyspieszenie wchłaniania się tłuszczu.

Przy odpowiednio dobranych parametrach ciśnienia wprowadzanego gazu, dochodzi do rozerwania mostków zapalnych i zwłókniałych przegród międzykomórkowych. Równocześnie dochodzi do napięcia i ujędrnienia skóry co powoduje redukcję cellulitu.

 

BLIZNY I ROZSTEPY

W trakcie karboksyterapii, dwutlenek węgla podawany jest bezpośrednio pod rozstępy, powoduje to pobudzenie procesów naprawczych i stymulację wytwarzania nowych włókien kolagenowych. W związku z głęboką stymulacją, blizny goją się i spłycają od wnętrza. Świeże blizny i rozstępy spłycają się, ich koloryt zaczyna się wyrównywać z otaczająca zdrową tkanką. Równocześnie dochodzi do napięcia i ujędrnienia skóry co powoduje redukcję cellulitu.

Ilość zabiegów uzależniona jest od stopnia zaawansowania procesu chorobowego, zwykle jednak zaleca się wykonanie serii 10 zabiegów w odstępach co 7-14 dni.

Efekty zauważamy już po kilku pierwszych zabiegach ale remodeling skóry i tkanki podskórnej trwa jeszcze przez 3 miesiące po zakończeniu zabiegów.