logo_png

KARBOKSYTERAPIA

Jest to zabieg polegający na wprowadzeniu w kontrolowany sposób, w tkankę podskórną medycznego dwutlenku węgla (CO2). Jest to gwarancją bezpieczeństwa i jednocześnie skuteczności zabiegu.

Julie przódWskazania:

  • Cellulit
  • Wiotkość skóry
  • Cienie i worki pod oczami
  • Redukcja tkanki tłuszczowej
  • Ograniczenie wypadania włosów
  • Blizny i rozstępy

Medyczny dwutlenek węgla, równomiernie rozchodząc się pod skórą, powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych włosowatych. Efektem tego działania jest poprawa dotlenienia i odżywienia tkanek. Stymuluje on również procesy regeneracyjne, tworzą się nowe naczynia krwionośne (włosowate) a skóra staje się gładsza, bardziej sprężysta i młodsza.

Spektrum działania karboksyterapii jest bardzo szerokie, ujędrnia skórę, redukuje cellulit i tkankę tłuszczową, poprawia koloryt skóry, redukuje wypadanie włosów, zmniejsza blizny i rozstępy.

Zabieg powoduje wytworzenie kontrolowanego stanu zapalnego, dzięki czemu tworzą się nowe włókna kolagenowe i elastyna.

Karboksyterapia jest zabiegiem małoinwazyjnym, nie powoduje uszkodzenia skóry a więc nie wymaga okresu rekonwalescencji (zabieg lunch-owy), nie powoduje reakcji alergicznych, nie uwrażliwia skóry na promieniowanie UV a więc może być wykonywany przez cały rok. 3(7)-panel główny_

CIENIE POD OCZAMI

W trakcie karboksyterapii dochodzi do aktywacji czynnika wzrostu naczyń VEGF, wywołując poprawę mikrokrążenia i redukując cienie pod oczami. Skóra powiek napina się, zmarszczki spłycają się a worki pod oczami znacząco się zmniejszają.

CELLULIT I TKANKA TŁUSZCZOWA

Dwutlenek węgla, który jest wprowadzony w tkankę tłuszczową powoduje rozpad błon komórkowych, czego efektem jest zainicjowanie procesu lipolizy (redukcji tkanki tłuszczowej). W związku z nasileniem mikrokrążenia, poprawia się drenaż limfatyczny co powoduje zwiększenie metabolizmu i przyspieszenie wchłaniania się tłuszczu. Redukujemy tkankę tłuszczową i jednocześnie modelujemy sylwetkę.

Przy odpowiednio dobranych parametrach ciśnienia wprowadzanego gazu, dochodzi do rozerwania mostków zapalnych i zwłókniałych przegród międzykomórkowych. Równocześnie dochodzi do napięcia i ujędrnienia skóry co powoduje redukcję cellulitu.

SKÓRA WIOTKA O ZMNIEJSZONEJ JĘDRNOŚCI

Medyczny dwutlenek węgla powoduje zwiększenie przepływu tkankowego, lepsze dotlenienie i odżywienie komórek, stymuluje również tworzenie nowych włókien kolagenowych i elastyny. Skóra staje się bardziej sprężysta, ma ładniejszy koloryt i wygląda na wypoczętą.

BLIZNY I ROZSTEPY

W trakcie karboksyterapii, dwutlenek węgla podawany jest bezpośrednio pod rozstępy, powoduje to pobudzenie procesów naprawczych i stymulację wytwarzania nowych włókien kolagenowych. W związku z głęboką stymulacją, blizny goją się i spłycają od wnętrza. Świeże blizny i rozstępy spłycają się, ich koloryt zaczyna się wyrównywać z otaczająca zdrową tkanką. Równocześnie dochodzi do napięcia i ujędrnienia skóry co powoduje redukcję cellulitu.

 

Dlaczego JULIE jest najlepszym aparatem do wykonywania karboksyterapii?

Jest to jedyne na rynku Europejskim inteligentne urządzenie do karboksyterapii, mamy możliwość szczegółowego dobrania parametrów zabiegowych do potrzeb pacjenta. Odpowiednie ciśnienie i objętość podawanego gazu uzależniona jest od stopnia zaawansowania procesu chorobowego.

Jedną z najczęstszych przyczyn powikłań po karboksyterapii, wykonywanej urządzeniami starego typu jest podawanie w tkankę podskórną powietrza atmosferycznego. W JULIE zastosowano nowoczesne rozwiązanie odpowietrzania aparatury przed każdym zabiegiem, JULIE zaopatrzona jest w innowacyjny system Air Clean System. Skutkuje to podawaniem w tkankę podskórną jedynie dwutlenku węgla  medycznego, co skutkuje praktycznie brakiem powikłań zapalnych.

Podczas pracy na aparatach starej generacji, pacjenci odczuwali duży dyskomfort i ból podczas podawania zimnego CO2. W trosce o naszych pacjentów kierowaliśmy się przy wyborze urządzenia również ich komfortem, dlatego w JULIE pojawia się Double Heating System (DHS), czyli system podwójnego podgrzewania gazu. Stosowanie podgrzanego podwójnie gazu, skutkuje zmniejszeniem dolegliwości bólowych w porównaniu do zabiegu z zimnym gazem o ponad 90%.

Indywidualne podejście do pacjenta, decyduje o uzyskanych efektach terapii. W przypadku JULIE jesteśmy w stanie precyzyjnie dobrać przepływ dwutlenku węgla, w zakresie od 1 do 150 cc/min, który zapewnia nam system Precision Flow Control.

Bezpieczeństwo to priorytet, dlatego mimo iż stosowany w karboksyterapii JULIE dwutlenek węgla medyczny jest najwyższej jakości gazem (czystość 99,5%) to zastosowano tu system podwójnego filtrowania gazu (Hybrid Filtering System). Taki podwójny system filtrowania maksymalizuje bezpieczeństwo zabiegowe.

 

Ilość zabiegów uzależniona jest od stopnia zaawansowania procesu chorobowego, zwykle jednak zaleca się wykonanie serii 10 zabiegów w odstępach co 7-14 dni.

Efekty zauważamy już po kilku pierwszych zabiegach ale remodeling skóry i tkanki podskórnej trwa jeszcze przez 3 miesiące po zakończeniu zabiegów.